تبلیغات
ماسون شناسی - تشکیلات فراماسونری

مترجم سایتدعای فرج امام زمان: بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

text describing the image
تقاضای بسیار زیاد برای ساخت كلیساها و بناها و كاخ های پرشكوه در قرون گذشته در اروپا سبب شده بود كه معماران و سنگتراشان به تدریج دارای آزادی عمل و نفوذ فراوان شوند. آنان در قرن سیزدهم میلادی برای خود اتحادیه ای تحت عنوان «معماران آزاد» (Freemasonary) تشکیل دادند. به تدریج بخشی از اشراف، روشنفکران و بورژواها نیز به این اتحادیه پیوستند. از قرن پانزدهم به بعد، بورژواهای یهودی از سراسر اروپا در لندن گرد آمده و این اتحادیه را تحت اختیار گرفته و آن را از شکل اتحادیۀ معماران ساختمان خارج ساختند.

به ادامه مطلب مراجعه کنید..............

دستگاه فراماسونری در این دوره رونق سیاسی بسیاری یافت و پادشاهان و سیاستمداران فراوانی به عضویت آن در آمدند. تشکیلات فراماسونری سپس لژهای خود را به سراسر آمریکا، آسیا و کشورهای اسلامی گسترش داد. لژهای فراماسونری در کشورهای ایران، مصر و ترکیه وسیله ای برای پیشبرد سیاستهای استعماری در این کشورها شد. حوزه های وسیع فراماسونری در ایرلند و هندوستان به وجود آمد و فعالیت خود را گسترش داد به طوری که در مدت چهل سال، در تمام شهرهای معروف هند استعمارزده لژهایی تأسیس شد. این تشکیلات که هستۀ مرکزی آن کاملاً یهودی است در تمامی تحولات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگیِ اروپا در 300 سال گذشته نقش بسیار مؤثری داشته است.

«سازمان فراماسونری به عنوان پدیده ای نوظهور، ابزاری مؤثر در دست نظام بورژوازی بود كه از آن در مقابل نظام سنّتی فئودالیته كه با همدستی كلیسا بر تمامی اركان جامعۀ اروپا سلطه یافته بود استفاده می‌كرد. فراماسونری با طرح اندیشه‌های خود قصد بر هم زدن ساختارهای جامعه را داشت... فراماسونری به عنوان یك تشكیلات منظم و پیچیده، به طور كامل در خدمت مقاصد و اهداف دین یهود و دقیقاً هم سو و هم جهت با مطامع صهیونیزم حركت می‌كرد. ژرژ لامیلن در كتاب «اسرار سازمان مخفی یهود» بخشی از پروتکل چهارم صهیونیزم را یادآور می شود: ما در مقابل خود نقشه ای داریم كه روی آن مسیری تعیین شده است... چه كسی می تواند یك قدرت مخفی را از بین ببرد؟ این قدرت مخفی، قدرت ماست. فراماسونری فقط به منظور مخفی نگاهداشتن نقشه های ماست و شعاع و طرز اجرای این قدرت مخفی و محل اجرای آن برای همیشه بر ملّت ها پوشیده است... با این وسیله ما به مقاصدی نائل می شویم كه مستقیماً وصول به آنها امكان پذیر نیست و این سیاست، اساس فراماسونری ما را تشكیل می دهد كه دیگران به آن پی نبرده اند. اسماعیل رائین، مؤلف كتاب فراموشخانه و فراماسونری می‌نویسد: صهیونیزم ایدئولوژی حاكم بر تمامیِ لژهای جهان است

. لذا صهیونیزم بین‌المللی با فراماسونری بین‌المللی یكی گردیده و از آن به منزلۀ بازوی سیاسی و فرهنگی استفاده می‌کند»- از مقالۀ «پایگاههای نفوذ صهیونیزم در ایران عصر پهلوی»؛ لالۀ فرزین فر(باتلخیص-برگرفته از نرم افزار «پژوهۀ شیطان»؛ محصول گروه پژوهشی هنری حنیف- لطفاً برای اطلاع از دیگر منابع مورد استفادۀ مقاله به منبع مذکور مراجعه فرمایید).

منبع: asraar.ir

ده مطلب اخیر
ختم صلوات